Comments

Haber AkışıCALL OF DUTY ADVANCED WARFARE 3D OYUNUN KONUSU

Kasım’da çıkacağı duyurulan Call of Duty serisinin son oyunu büyük bir oyuncu kitlesi tarafından beklendiği biliniyor. Şimdi isterseniz oyunun açıklanan detaylarını inceleyelim. 3d oyunlar türündeki bu oyun, 

Sledgehammer Games tarafından yeni nesil oyun konsolları ve PC için hazırlandı. Oyunun PS3 ve Xbox 360 gibi eski nesil oyun konsollarına hazırlanma görevini ise High Moon Games stüdyosu üstlendi. Ünlü oyun şirketi Activision da oyunun dağıtımcılığını yapıyor. 

 Oyunun konusu 2054 yılında geçiyor. Bu da daha üst bir teknolojik altyapı ve silahlar demek oluyor. Teröristler dünyaya büyük bir saldırı düzenliyorlar ve 5 ülkede nükleer bomba patlatıyorlar. 

Ortaya çıkan tabloda devletlerin anlaşmasıyla savaşa Atlas Corporation adındaki bir askeri şirket girişiyor ve teröristlere karşı mücadele etmeye başlıyor. Mayıs ayında yayınlanan oyunun fragmanında çok tanınmış bir isim kötü karakteri canlandırdı. 

Birçok filmden tanıdığınız ünlü aktör Kevin Spacey oyunda Jonathan Irons olarak karşınıza çıkıyor. Elbette oyundaki hali Kevin Spacey’nin 3 boyutlu çizilmiş bir görüntüsü. Troy Baker adındaki bir askeri canlandıracağımız oyunda aksiyon ve heyecan bizleri bekliyor olacak. 

 Oyundaki en büyük yenilikler savaş silahları ve kullanılacak olan teknolojik aygıtlar. Örneğin karakterlerimizin sahip olduğu teçhizatlar arasında ip fırlatan bir aygıt var ve bununla Örümcek Adam gibi binaların tepelerine uçabiliyoruz. Ayrıca karakterimizin bu ekipmanlar sayesinde daha hızlı ve dayanıklı olacağı da tahmin ediliyor. 

Oyunun tek oyunculu modu gayet etkileyici görünüyor fakat asıl beklenen diğer serilerde de olduğugibi çok oyunculu modu. Yapımcılarının açıklamalarına göre oyunculara yepyeni bir çok oyunculu oyun deneyimi yaşatacak olan Call of Duty: Advanced Warfare’i daha hızlı ve daha heyecanlı bir oyun olarak tasarlanmış.samanyoluhaber