Comments

Haber AkışıGOOGLE GLASS BOŞ PARK YERİ BULACAK

İnsan yoğunluğunun olduğu her yerde park yeri bulma sorunu ortaya çıkıyor. Ancak Kanada ve ABD'nin bazı bölgelerinde işlev görebilen yeni bir Google Glass uygulaması ise park yeri bulma sorununa ileri düzeyde bir çözüm getiriyor. 

ÖNCE KONUMU TESPİT EDİYOR 
CitySpot adlı Google Glass park yeri bulma uygulaması; San Francisco, Toronto ve Ottawa’da çalışıyor. Bu bölgelerde park yeri bulma deneyimi kolaylaştırmayı hedefleyen uygulama, sürücünün mevcut konumunu tespit ettikten sonra yakın park yerlerini buluyor. 

PARK YERİNE EN KESTİRME YOL BELİRLENİYOR 
 Üstelik en yakın park yerine nasıl gidileceğini de en kestirme şekilde gösteriyor. Uygulamanın New York, Los Angeles gibi daha büyük şehirlere de gelmesi bekleniyor.Google Glass’ın trafikte kullanımı bir hayli düşük, üstelik yoğun şekilde kullanımı ve insanların kitleler halinde bu uygulama üzerinden park noktalarına ulaşmasının sağlanması da beklenmiyor. 

Ancak gelecek için bu tür uygulamaların geliştirilmesi, Google Glass gibi giyilebilir teknolojilerle insanlığın hizmetine sunulması yolunda CitySpot övgüyü hak eden bir adım olarak yorumlanıyor.haber7