Comments

Haber AkışıİNŞAAT FİRMALARINDAN 3D UYGULAMALARA YOĞUN İLGİ

İnşaat firmalarının, 3 boyutlu uygulamalara olan ilgisi bu yıl ciddi oranda arttı. 

3Dkonut.com isimli portalın, açık kaynaklardan derlediği rakamlara göre, sitenin kendi Google Earth tabanlı sistemi üzerinde 3 boyutlu sergilediği 100’e yakın projenin toplam yatırım değeri 16 milyar TL’yi buldu. 

Özel bir yazılım sayesinde, inşaat projelerinin tüm detaylarıyla modellenip, harita üzerindeki gerçek yerinde sunulduğu uygulamayı özellikle, markalı konut projeleri üreten firmalar sıklıkla kullanıyor. 

3DKonut.com yöneticisi Aybars Görpe’nin yaptığı açıklamaya göre, yeni proje lansmanlarıyla birlikte, inşaat firmalarının 3 boyutlu uygulamaya olan ilgisi de arttı. 

“Proje maketini müşterinin ayağına götüren bu yeni sistemin avantajlarını birebir yaşayarak gören firmalar, artık her yeni projede, 3DKonut.com’a geliyor.” diyen Görpe, açık kaynaklardan derledikleri rakamlara göre, sistemlerine kayıtlı 3 boyutlu konut projelerinin toplam yatırım değerinin 16 milyar TL’yi bulduğunu söyledi. 

Şu anda 100’ü bulan 3 boyutlu proje sayısını 2015 yılı sonuna kadar 500’e çıkarmayı hedeflediklerini belirten Görpe, “3DKonut.com ziyaretçisinin yüzde 90’ı gerçek alıcı. 

Sitede geçirilen zamana bakarak bu yorumda bulunabiliyoruz. Ziyaretçilerimiz, ortalama 41 dakika kalıyor ve bu süre içinde onlarca projeyi oturduğu yerden gezebiliyor. Müşteri alışkanlığındaki değişimi fark eden inşaat firmaları da artık projelerini, onların ayağına götürüyor” dedi. 

Türk girişimi olan 3 boyutlu konut portalında; inşaat projesine geliş-gidiş yolları, ulaşım alternatifleri, projenin şehir merkezine olan konumu, cazibe merkezlerine yakınlığı, içerisindeki sosyal tesisler, daire tipleri, odalarının içi ve hatta odanın manzarasından güneş alma durumuna kadar pek çok detay internet üzerinden 3 boyutlu sanal bir tur eşliğinde görülebiliyor.milliyet