Comments

Haber Akışı3D BASKILI ELBİSE

ABD, New York'ta Nervous System adlı tasarım stüdyosu yenilikçi elbise yaratmak için 3D baskı teknolojisi kullanarak elbise tasarladı. 

Tasarlanan kadın elbisesi vücut hatlarına göre şekillenebiliyor. 3D yazıcısı kullanarak oluşturulan elbise, her kadını tarzı sıkıntısından kurtarabilecek nitelikte. 

2279 üçgen panel ve 3316 menteşeden oluşan kompleks desenli yapısı kullanılarak hazırlanan tek parça halindeki elbise hazır giyim modası için umut verici bir geleceğe işaret ediyor. 

Elbisenin tasarımı için 3 bin dolar harcandı. Nervous System konuyla ilgili şu açıklamada bulundu, "Kinematik adı verdiğimiz 3D baskısı teknolojisi kullanarak hazırlanan elbisenin üç boyutlu şekil alma özelliğini sahip. Kinematik, sert gövde fizik yapısı ve uyarlanabilme özelliği ile bilişimsel geometrik teknikleri birleştirebiliyor. 

Kinematik, 3D baskı yapısıyla bize büyük nesneleri almak için imkan veriyor, çünkü simülasyon yoluyla elbiseyi çok rahat sıkıştırabiliyorsunuz." Şirketin tasarımcısı ve aynı zamanda kurucu ortağı Jessica Rosenkrantz, elbisenin yapımı için 48 saat harcandığını dile getirdi. 

Şirket aynı zamanda kullanıcıların kendi elbiselerini tasarlamaları için akıllı telefon ve tabletler için bir uygulama da yaptı. Uygulama kullanılarak elbisenin deseni, stili ve esnekliği değiştirilebilir.Star