Comments

Haber AkışıSONY NİN BU CİHAZI KENDİ GÖZLÜĞÜNÜZÜ AKILLI GÖZLÜĞE ÇEVİRİYOR

Sony herhangi normal bir gözlükle birleştirilerek o gözlüğü akıllı hâle getiren, Google Glass’a benzer yeni bir aparatı duyurdu. Dev Japon teknoloji firmasından bu ara ilginç ürünler görüyoruz, geçenlerde tanıttığımız akıllı kapı kilidi Qrio ve sualtı mağazası Aquatech’den sonra şimdi de yeni bir akıllı gözlük projesi çıktı. 

Ama bu komple gözlükten daha çok bir aparat, çünkü istediğiniz normal gözlüğe takabiliyorsunuz. Yaptığı basın açıklamasında cihazı tanıtan Sony, daha önce mümkün olmayan bir hafifliği ve pratikliği yakaladığını belirtiyor. İstendiğinde sökülebilir olan bu aparat çift parçadan oluşuyor. 

Ana parçada işlemci, sensörler, WiFi/Bluetooth modülleri, 640 x 400 OLED mikroekran ve kamera bulunuyor. spor, iş ve eğlence için pek çok kullanım senaryosu belirleyen Sony, diğer firma ve organizasyonlarla farklı kullanımlar için de partnerliğe gideceğini belirtmiş. 

Yazılımsalpartnerliğin haricinde, donanımsal açıdan da farklı firmalarla partnerliğe gidileceği düşünülüyor. ÖrneğinGoogle’ın, Sony’nin bu alanda üreteceği komponentlerden bazılarına (ekran, sensörler vs.) yeni nesil Glass’ta yer verebileceği konuşuluyor. 

Sony bu cihazı Ocak 2015’deki CES (Consumer Electronics Show) etkinliğinde gösterecekmiş. Ayrıca önümüzdeki sene seri üretime geçmesi de planlanıyormuş.akşam