Comments

Haber AkışıBENQ'DAN 3D DESTEKLI YENI PROJEKTÖR W1070+

BenQ, şık tasarım ve kullanıcı dostu teknolojilerini biraraya getirerek ev sinemasına yönelik yeni 3D projektörü BenQ W1070+ pazara sundu. 

Kompakt bir tasarımla tam bir ev projektörü olarak tasarlanan W1070+ encode yazılımı ile dikkat çekiyor. Ürünü kurup, bilgisayar veya diğer cihazlara bağladığımız zaman, 1080 piksel çözünürlüğü, hassasiyet olarak da normalin biraz üzerinde görüntü hassasiyeti ile karşılaşacaksınız. 

Fakat burada önemli olan şu; cihazda bulunan "encode" yazılımı, görüntülerin işlenmesini sağlıyor. Yani, önümüzdeki yıllarda 4K ürünü bir film izlerken bu 4K filmi 1080 piksel destekli değil, 4K'nın ta kendisiyle izleyeceksiniz. 

Aynı yazılım teknolojisi 4K TV'lerde de bulunuyor, 1080p görüntüyü "kısmen" 4K'ya uyarlayabiliyor bu encode yazılımı. Encode'un bu yeteneği sadece görüntü yükseltmekle değil, görüntüyü uygun olarak ayarlamakla da meşgul. 

Projektörünüzü açtınız, 240p. bir görüntü izliyorsunuz. Görüntü alanı genişlediği için doğal olarak pikselleşmeler oluşacaktır. BenQ'nun Encode yazılımı devreye buraya girip, bozulmaları kısmen azaltıp daha uygun bir boyutlandırmayla görünütüyü size ulaştırıyor.