Comments

Haber AkışıSONY 4K DESTEKLİ AKSİYON KAMERASINI TANITTI

İlk olarak akıllı saat, Walkman ve akıllı bileklik gibi ürünlerini tanıtan Sony, ardından ise geliştirdiği yeni nesil aksiyon kamerasını da duyurdu. 

Sony'nin duyurduğu yeni aksiyon kamerası 4K video kayıt yapabilme yeteneği ile ön plana çıkıyor. Action Cam kamera serisinin en yeni üyesi olarak dikkat çeken FDR-X1000V, 30 fps hızında 3840 x 2160çözünürlüğünde 4K video kaydı yapabiliyor. 

Aynı zamanda kullanışlı özellikler ile birlikte gelen aksiyon kamerasınınLive View adını taşıyan uzaktan kumandalı versiyonu da bulunuyor. Sony'nin resmi blog adresi üzerinden elde edilen bilgilere göre FDR-X1000V, 170 derecelik görüş açısına sahip. 

SteadyShot teknolojisi sayesinde 3 kat daha net görüntüler vaat eden kamerada BIONZ ve CMOS sensör yer alıyor. Ayrıca slow-motion videolar çekebilen aksiyon kamerası rüzgar gibi gürültüleri düşük seviyeye indirerek iyi bir ses kaydı da sunuyor. 

Sony'nin geliştirdiği FDR-X1000V'nin fiyatı da açıklandı. Mart ayında satışa sunulacak olan cihaz 499 dolarken, uzaktan kumandalı diğer versiyon ise 599 dolar fiyat etiketine sahip. Teknokulis