Comments

Haber AkışıDÜNYA ÇAPINDA 3D YAZICI CİHAZLAR 2014’TE 100 BİNİN ÜZERİNDE DAĞITILDI

Bu rakamın 2015 yılında iki katına çıkarak yaklaşık 220 bin adet olacağı tahmin ediliyor.


Dünyanın en büyük 3D CAD yazılımı geliştiricisi SolidWorks, geleneksel ‘SW World’ fuarını bu yıl ABD’nin Phoenix şehrinde düzenledi Etkinliğe konuşmacı olarak katılan fizikçi Prof. Michio Kaku, 3D teknolojisi sayesinde uzuvlarını kaybeden insanlara yeni organlar yapılacağını ve 3D tasarımlar sayesinde ise gelecekte uzay yolculuğunun mümkün olacağını söyledi. 

Teknolojinin hayatımızı nasıl değiştireceği ile ilgili yorumlarını paylaşan Kaku, “Şu anki cep telefonları Apollo uzay gemisinden daha çok işlem yapabiliyor. Bilgisayar teknolojisi ileriki dönemde elektrik gibi her yerde hazır olacak. Tek bir cihaza hapsolmayacak. PC’ler sadece müzede sergilenecek.” dedi. 

Akıllı lensler gibi ürünler sayesinde bilgiye insanların gözünün içinden ulaşabileceğini belirten Kaku, hayatımızın giderek dijitalleşeceğini ve bilgiyi unutma sorununun da bu yolla ortadan kalkacağını iddia etti. Dassault Systemes CEO’su Bernard Charles ise şirketlerinin insana, iş ortaklığına ve arzuya odaklandığını belirtti. 

Charles, 3D tasarımının ve tüm dünyadaki uygulamalarının gelecekte nasıl yaşayacağımızı ve çalışacağımızı şekillendirmede ana etken olacağını söyledi. SolidWorks CEO’su Gian Paolo Bassi ise gelişen bulut teknolojisine dikkat çekti. 

2020’de dünyada 200 milyar cihazın birbiriyle bağlı olacağını aktaran Bassi, bu kadar çok bağlantı sonucu elde edilen verilerin mühendisleri çok memnun edeceğini söyledi. “Geleceği kucaklamak istiyoruz.” diyen Bassi, “Bu veriler sayesinde SolidWorks programını kullanarak çok daha büyük yeni yazılımlar geliştirilecektir.” ifadelerini kullandı.zaman