Comments

Haber Akışı3DPRİNTEROS DUYURULDU

Son yılların hem bireysel hem de ticari tarafta en çok dikkat çeken ve merak uyandıran yenilikleri arasında yer alan üç boyutlu yazıcılar, artık bulut tabanlı çalışma gösterebilen özel bir işletim sistemine de sahip. 

Üç boyutlu yazıcılar için özel olarak hazırlanan 3DPrinterOS, bulut tabanında internet üzerinden çalışma gösteriyor ve üç boyutlu yazıcı sahibi şanslı kişilerin farklı tasarımları yönetmesine, üç boyutlu olarak görüntülemesine, "Magic Fix" uygulamasıyla hazırlanan tasarımların otomatik olarak üç boyutlu baskıya uygun hale getirilmesine ve destek verilen CAD, STL, AMF, PLY, OBJ, STL ve Gcode formatındaki dosyaların paylaşılmasına imkan tanıyor. 

Geliştirdikleri işletim sistemiyle bütün seviyeden kullanıcılar için standart bir arayüz oluşturdukları ve bu arayüzü basit araçlar ile donattıklarını söyleyen CEO John Dogru, artık üç boyutlu yazıcı sahibi herkesin 3DPrinterOS platformuna bağlanarak çalışma gösterebileceğini belirtiyor. 

Birden fazla üç boyutlu yazıcıya sahip şirketlerin bu cihazlarını tek bir ortamdan yönetmesi gibi verimliliği arttırıcı bir özelliği de bulunan 3DPrinterOS, yerleştirilecek kamera üzerinde baskı sürecini canlı olarak gözler önüne serebiliyor ve ayrıntılı istatistikler sağlayabiliyor. 

Ücretsiz olarak kullanılabilen ve buradan ulaşılabilen bulut tabanlı işletim sistemi 3DPrinterOS, şimdilik aşağıda yer alan üç boyutlu yazıcı modellerine aktif olarak destek veriyor. 

BEETHEFIRST BQ Prusa i3 Hephestos BQ Witbox 3D Printer German RepRap NEO German RepRap PRotos German RepRap X400 Kossel Mini Makerbot Replicator 2 Makerbot Replicator 2x MendelMax 1.5 MendelMax 2.0 MendelMax 2.5 MendelMax 3.0 MendelMax Pro Prusa i3 Prusa Mendel 

re:3d Gigabot Renkforce RF1000 RepRap Mendel RepRap Mendel90 RepRapPro Mendel RepRapPro Ormerod Rigidbot Rigidbot Rostock MAX Ultimaker 1 Ultimaker 2 Wanhao Duplicator 4 Wanhao Duplicator 4 Wanhao Duplicator 4S Wanhao Duplicator 4X Wanhao Duplicator 5 Xplorer 3D Pro Xplorer 3D Pro Zmorph 3D . donanımhaber