Comments

Haber AkışıCANON 3 BOYUTLU YAZICI ÜRETECEK

Fotoğraf ve yazıcı sektörünün global liderlerinden Canon, değişen tüketici alışkanlıkları nedeniyle yeni alanlara yatırım yapma kararı aldı. 

Forbes dünyanın en değerli markalar listesinde 67. sırada olan şirket, IP tabanlı network kameralar, görüntülü güvenlik yazılımları ve 3 boyutlu yazıcılar gibi alanlara yoğunlaşacak. 

“Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte küçük kutu kamera satışı ve kağıt fotoğraf basımı düştü, ama DSLR kameralara talep arttı.” diyen Canon Türkiye Genel Müdürü Roman Trödthandl Ar-Ge’ye ve yeni şirket alımlarına ağırlık verdiklerini ifade etti. Bu şirketlerin başında 2,8 milyar dolara satın alınan Axis Communications geliyor. İsveç merkezli şirket IP tabanlı güvenlik kameraları üretiyordu. 

Canon’un satın aldığı bir diğer şirket ise Milestones Systems. Danimarka merkezli şirketin uzmanlık alanı IP kameralar için video yazılım. Canon’un odaklandığı bir diğer sektör 3 boyutlu yazıcılar. Henüz geliştirme aşamasındaki bu teknolojinin önümüzdeki yıllarda Canon markasıyla sunulması bekleniyor. 

Türkiye’deki görev süresi bu yıl tamamlanacak olan Roman Trödthandl, yakın gelecekte 3 boyutlu yazıcıların fiyatının çok uygun seviyelere geleceği müjdesini verdi. Araştırma şirketi Gartner’ın tahminlerine göre de 2015’te 1,6 milyar dolar olan 3 boyutlu yazıcı pazarı, 2018 yılında 13,4 milyar dolara çıkacak.zaman