Comments

Haber AkışıGOOGLE CARDBOARD YENİLENDİ

Google, I/O 2015 etkinliğinde tanıtılan özellikler ve yenilikler, Cardboard VR setinin ileri de ne denli geniş bir kullanım alanın olacağını işaret etmekte. 

Sanal gerçeklik gözlükleri hayatımıza hızlı bir giriş yapmış durumda. Pek çok model ve seçeneğin bulunduğu bu sanal gerçeklik gözlükleri içinde en fazla rağbet görenlerden biri de kuşkusuz Google'ın Cardboard'u. 

Bugün Google tarafından düzenlenen I/O 2015 etkinliğinde yeni bilgiler gelen ürünlerden biri de Cardboard. Artık 6-inç ekranlı telefonlara kadar destekleyebilen Cardboard, yenilenmiş buton yapısı ile de çoğu model telefonlarda elverişli şekilde kullanılacak. 

Ayrıca hem Android hem de iOS için Cardboard SDK mevcut durumda. Online sistem üzerinde pek çok farklı modeli bulunan Cardboard'un, Google tarafından planlanan hedef kullanıcı sayısı ise 1 milyon. Maliyetinin düşük oluşu, pek çok telefon için gelen desteği ve binlerce farklı tasarımı ile sunulan Cardboard'ların bu hedefe ulaşması ise oldukça muhtemel. 
Google'ın bugün düzenlediği etkinlikte sadece Cardboard'un yeniliklerinden bahsedilmedi elbette. 'Expeditions' adlı yeni bir sistem, oldukça büyük ilgi görecek gibi. Özellikle eğitim kurumları hedef alınarak geliştirilen sistem, öğrenciler için son derece yararlı olacak. Öğretmenlere içlerinde özel bir uygulamaya sahip tabletler verilecek ve sınıftaki her öğrenciye Google Cardboard'lar dağıtılacak. 

Ardından sınıftaki tüm Cardboard'larla tablet üzerinden bağlantı kurabilen öğretmen, Google tarafından VR setler için özel olarak hazırlanmış tur ve gezi videoları öğrencilerine sunarak, bir nevi sanal gezi yaptıracak.webtekno