Comments

Haber AkışıHP'NIN 10 KAT HIZLI 3D YAZICISI 2016'DA PIYASADA

HP Türkiye yetkilileri, düzenledikleri etkinlikte, şirketin pazar hedeflerini, piyasaya çıkacak yeni teknolojileri ve teknoloji sektörünün genel durumunu değerlendirdiler. 

Etkinlikte ayrıca kurumların daha verimli çalışabilmesi için tasarlanan yeni LaserJet yazıcı serisi tanıtıldı. Toplantıda konuşan HP Türkiye Baskı ve Kişisel Sistemler Grubu Ülke Direktörü Filiz Akdede, HP’nin Türkiye pazarındaki durumu, şirketin ikisi bir arada bilgisayar alanında sergilediği başarılar ve geleceğin üç boyutlu teknolojilerinin temelini oluşturacak olan HP Sprout platformu hakkında bilgiler verdi. 

Pazar araştırmaları şirketi IDC’nin en son verilerine göre HP’nin Türkiye pazarındaki konumunu değerlendiren Filiz Akdede, HP’nin kişisel sistemler pazarında %23, masaüstü bilgisayar pazarında %32, yazıcı pazarında da %50 oranlarla lider olduğunu vurguladı. 

 Kişisel sistemler ürün grubu içerisinde mobilite, masaüstü ve dizüstü bilgisayar ürün gruplarının başarısını vurgulayan Filiz Akdede, hem tablet hem de dizüstü bilgisayarın rahatlığını sunan X360 dönüştürülebilir bilgisayar modellerinin satış rakamlarından duydukları memnuniyeti ifade etti. 

Ekranının ana gövdeden ayrılarak bir tablet olarak kullanılabildiği HP X2 ürün ailesinin özellikle kurumsal tarafta iş verimliliğini artırdığına dikkat çeken Filiz Akdede, Android ya da Windows tabanlı 8 farklı modelle özgün kurumsal ihtiyaçları karşılama becerisine sahip olduklarını belirtti. 
 HP’den fiziksel ve dijital dünyaları birleştiren dev platform: SproutHP’nin fiziksel ve dijital dünyalar arasındaki sınırları kaldıran Sprout bilişim platformundan da bahseden Filiz Akdede, “23 inç dokunmatik ekranlı Sprout, bir bilgisayarın çok ötesine geçerek dahili projektörü sayesinde önüne konulan kitap, defter gibi nesneleri bilgisayar ortamına aktarabiliyor. 

Bu sayede önceden fiziksel olan her türlü obje dijitalleşiyor ve Sprout’un yaratıcılık uygulamaları sayesinde başka objelere dönüştürülebiliyor” açıklamasını yaptı. HP Sprout’un kullanıcı deneyimini yeniden tanımlayacağını ve geleceğin üç boyutlu teknolojileri için de bir temel oluşturacağını söyleyen Akdede, Sprout’un bu yönüyle türünün tek örneği bir bilişim platformu olduğunu vurguladı. 

 10 KAT DAHA HIZLI 3D BASKI 2D baskı alanında son 30 yılın dünya lideri olduklarını hatırlatan Filiz Akdede, 3D alanında da HP MultiJet Fusion teknolojisi ile devrim yaratacaklarını ifade etti. 

“3D yazıcıların ticarileşmesi ve bireysel kullanıma açılması için hız, kalite ve maliyet unsurlarını çözen MultiJet Fusion teknolojisiyle, mevcut en hızlı 3D baskı teknolojisinden 10 kat daha hızlı baskı alınabilmesini sağlayacağız” diyen Akdede, bu yeniliği 2016 yılında piyasaya sunmayı planladıklarını belirtti. 

25 YILDIR LİDER Filiz Akdede’nin ardından söz alan HP Türkiye Baskı Sistemleri Kategori Müdürü Serkan Bayır ise HP’nin Türkiye’de 25 yıldır yazıcı alanında lider olduğunu söyledi. Her dakikada 2 HP yazıcı, 5 sarf malzemesi satıldığını belirten Bayır son yeniliklerden bahsetti. 

HP’nin, en yeni toner formülasyonu olan JetIntelligence ile donatılan yeni Orijinal HP Toner kartuşlarına uyumlu yeni HP LaserJet yazıcıları hakkında konuşan Bayır, “Yeni renkli LaserJet yazıcılarımız %53’e varan oranda daha az enerji tüketiyor, %40’a varan oranda daha az yer kaplıyor ve açılma, baskı alma ve kopyalama işlemlerini kısa bir zamanda sonuçlandırıyor” dedi. 

HP’nin duyurduğu yeni serinin 1984 yılında ilk LaserJet’in piyasaya sunulmasından bu yana lazer baskı alanındaki en önemli yeniden yapılandırma hamlesi niteliğinde olduğunu söyleyen Serkan Bayır şöyle konuştu: “Kurumlar için ofis baskı sistemleri seçiminde iş sürekliliği, verimlilik, hız ve maliyet avantajı başlıca kriterler olarak öne çıkıyor. Yazıcı ve sarf malzeme kalitesi de bu kriterlerin karşılanmasında kilit rol üstleniyor. Günümüzde kullanıcıların tercih ettiği her iki yazıcıdan biri HP marka. Mürekkep püskürtmeli yazıcı pazarında %55 paya sahibiz. 

Kurumların iş süreçlerini kolaylaştıran baskı çözümleri konusunda en deneyimli markayız. Sunduğumuz yeni LaserJet yazıcılar da bu bilgi ve deneyim birikiminin en somut örnekleridir. Kurumsal müşterilerimiz, günümüzün daha akıllı ve daha umumi çalışma alanlarına sorunsuz bir şekilde entegre olabilecek akıllı ve maliyet açısından elverişli çözümler talep ediyor. 

Müşterilerimizin beklentilerine odaklandık ve yeni LaserJet platformunu modern ofislerin talebini karşılamaya yönelik olarak her zamankinden daha ince, daha hızlı ve daha akıllı olacak şekilde, baştan aşağı tasarladık.” Haberturk