Comments

Haber AkışıSANAL GERÇEKLİĞİN GELDİĞİ SON NOKTA

Teknolojinin gelişmesiyle oyunlar da gerek görsel, gerekse oynanış mekanizmaları yönünden bir hayli ilerleme kaydetti. 

Konsol üreticilerinin son zamanlarda en çok önem verdiği konulardan biri de oyuncuların, oyunu içindeymişçesine, hissederek oynamalarını sağlayacak bir konsept tasarlamak oldu. 

Bunun için Nintendo ve Sony, remote play destekli kontrolcüler çıkarırken, Microsoft ise Kinect ile çıtayı biraz daha ileri taşıdı. Oyuncuların bunlarla yetinmeyeceğini az çok tahmin edebilen yapımcılar yeni jenerasyonda ise gözlerini tamamen farklı bir konsept olan VR gözlüklere çevirdiler. 

Sanal gerçeklik deneyimini en üst düzeye taşıyan VR gözlüklerinin ilk prototipleri istenilen başarıyı sunamasa da oyun yapımcıları için gelecek vaadeden bir potansiyel ortaya çıkardı. Bugüne kadar sanal gerçeklik deneyimini en iyi şekilde sunan örnekler ise Kickstarter sunumlarında karşımıza çıkmıştı. 

Ta ki Amerika'nın Utah eyaletine bağlı olan Salt Lake City'deki The Void faaliyete geçeceğini duyurana kadar. The Void, oyun dünyasının bugüne kadar ortaya sunduğu sanal gerçeklik fikirlerini harmanlayarak hepsini tek çatı altında toplamayı başarmış bir oyun parkı.Shiftdelete