Comments

Haber AkışıMİCROSOFT HOLOPORTATİON İLE ÇAĞ ATLIYOR

Microsoft, geleceğin teknolojisi olarak değerlendirdiği HoloLens çözümünün arayüzü, fiyat, bazı özelliklerine yönelik bilgileri kullanıcılar ile paylaşmıştı. 

Şimdi de Microsoft Research’ın bir diğer araştırma odağında yer alan Holoportation teknolojisine ait bazı detaylar açıklanmış durumda. 

 Teknoloji, başka bir yerde bulunan bireyin hologramını çıkartarak, sanal bir görüntüyü çevreye yansıtıyor. Bilim-kurgu filmlerinden aşina olduğumuz sahneler böylece gerçek hayatta kullanıcıların hizmetine sunulmuş oluyor. Teknolojinin işlev görmesi için öncelikli olarak, kullanıcıya dair bilgilerin cihaz sistemine kayıt edilmesi gerekiyor. 

Kişi, 3 boyutlu kamera ile farklı açılardan görüntüleniyor. Kişinin hem hareketleri hem de sesi kayıt altına alınıyor. Bu bilgilerin alınmasının ardından Holoportation gözlüğünü takan kişinin, hologram görüntüsü meydana geliyor. Henüz gelişmekte olan teknoloji hakkındaki detaylar bu bilgilerle sınırlı. 

Çözümün kullanıcılara sunulması için uzun bir süreyi beklemeleri gerektiği Alphr'de belirtiliyor. Firmanın 30 Mart’ta kullanıcılara sunacağı HoloLens teknolojisi, 3 bin liralık fiyatlarla alıcı bulacak.shiftdelete