Comments

Haber AkışıAPPLE YENİ 3D TOUCH İLE ŞAŞIRTACAK

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleri ile beraber hayatımıza giren 3D Touch özelliği, dokunmatik ekrana farklı baskı şiddetleri uygulayarak kullanılabilmekte. 

Bir fotoğrafın üzerine sert bir şekilde dokunursanız karşınıza seçenekler ya da daha farklı işlevsel butonlar çıkabilmekte. Apple tarafından geliştirilen ve bir süredir kullanılabilir durumda olan bu özellik, çıktığı ilk günden bu yana epey beğeni topladı. 

Nitekim aldığı geri bildirimler ile beraber yoluna devam eden teknoloji devi, şimdi ise 3D Touch’ı bambaşka bir seviyeye çıkartıyor. 

Çok kısa bir süre önce yeni bir konferansa imza atan teknoloji devi, bu esnada yeni ürün ve hizmetlerini de gözler önüne sermiş bulunuyor. Ki yeni 3D Touch özelliği de tanıtılanlar arasında yer almakta.  
Kilit Ekranı Artık Daha Kullanışlı  
Android işletim sistemine nazaran çok daha az kullanışlı olan iOS’un kilit ekranı, bundan böyle eskisine oranla çok daha iyi bir kullanım alanı sunacak. 

Kullanıcının farklı uygulamalara giriş yapmasını sağlayacak olan kilit ekranı, bunu yaparken 3D Touch özelliğinden faydalanacak. Örneğin ekranın sağ kısmına dokunursanız kameraya, sol kısmına dokunursanız ise hava durumu ya da haberler gibi uygulamalara erişebilirsiniz. 

Üçüncü Parti Uygulama Desteği Genişliyor Bundan böyle 3D Touch’ı çok daha kullanışlı hale getirecek olan Apple, ESPN uygulaması üzerinden canlı yayınlara tek bir dokunma işlemi ile ulaşmamızı ya da farklı dokunma işlemleri sayesinde Uber’den taksimizin nerede kaldığını görmemize izin verecek. 

Yani üçüncü parti uygulamalarına daha fazla kullanılabilir alan yaratan firma, bunu yaparken kullanıcılara da büyük kolaylıklar sağlamış olacak.milliyet