Comments

Haber AkışıGOOGLE DAYDREAM VR İLE UYUMLU CİHAZLAR

Google I/O 2016 Etkinliği'nde Google Daydream VR cihazını tanıtmış, sanal gerçeklik çözümleri konusundaki yeni nesil çözümüne ilişkin detaylar vermişti. 

Cihazın özellikleri ve cihaz bünyesindeki modlara uygun olarak geliştirilen uygulamalar hakkında bilgi veren Google, cihazın çıkış tarihine ve uyumlu olacağı cihazlara dair açıklama yapmaktan kaçınmıştı. 

Android Authority'de yer alan habere göre şirket tarafından gerçekleştirilen resmi bir açıklama olmasa da, kaynaklar Daydream VR'ın uyumlu olacağı cihazları belirtmiş durumda. 
Google Daydream VR uyumlu cihazlar Öncelikle Google'ın cihaz uyumlulukları noktasında, yeni nesil içerikler sunabilecek donanıma sahip cihazlarla bütünleşmesi bekleniyor. 

Bunun yanında cihaz kullanıcı etkileşimini de göz ardı etmek istemeyen Google, büyük çoğunluğu Android tabanlı cihazlardan oluşan çözümlere uyumluluğa odaklanacak. 

Tüm bu tercihler ve örnekler göz önüne alındığında, Daydream VR'ın Samsung Galaxy S7 cihazı ile sensör uyumsuzlukları nedeniyle, Samsung'un yeni amiral gemisine gelmesi beklenmiyor. 

Neredeyse her cihazla bütünleşebilen Google Cardboard aksine daha sınırlı bir cihaz kiltesine hitap edecek Daydream'ın Nexus 6P cihazına ise uyumlu olması bekleniyor. 

Google Daydream VR'ın uyumlu olacağı olası cihazlar şu şekilde; - ZTE Axon 7 - Asus Zenfone 3 Deluxe - Moto Z - Moto Z Force - GM One Plus 3 - Huawei Mate 9 - Huawei Mate S2 - LG V20shiftdelet