Comments

Haber AkışıHTC SANAL GERÇEKLİK MAĞAZASI VİVEPORT AÇILDI

Çağımızın en büyük yeniliği olan sanal gerçeklik gözlükleri git gide yayılıyor. 

Bunu gören üreticiler, kendi markalarına ait sanal gerçeklik gözlükleri üretmekle kalmayıp içeriklerin bulunabileceği platformlarda üretmeye çalışıyor. 

Bugüne kadar sanal gerçeklik konusunda yaşanan gelişmeler, pek çok kişinin bu alanda ilgi göstermesini sağlarken konu ile ilgili önemli bir gelişme HTC cephesinde yaşandı. 

HTC, HTC Vive kullanıcıları için sadece sanal gerçeklik perspektifinde üretilmiş uygulamaların yayımlanacağı Viveport adında yeni mağazasını kullanıcılara sundu. 

Son bir yıl içerisinde ciddi değer kayıpları yaşayan HTC‘nin tüm bu yatırımlardan ne sonuç elde edeceği merak konusu. Ancak Viveport‘un şu anda alanında tek olması, yatırımın yüksek ivme alması yönünde umut vaat ediyor. 

Açılan çevrim içi mağaza ile birlikte kişiler sanal gerçekliğe özel olarak pek çok uygulama ve oyuna bu mağaza üzerinden ulaşabilecek. Ayrıca Viveport sayesinde, oyundan videoya her türlü 360 derecelik içeriğe kolaylıkla tek platformdan ulaşılabileceksiniz. 

Sanal gözlüklerin en iyisi olan HTC Vive’ın ismi kullanılarak oluşturulmuş olan Viveport uygulamasının, tüm sanal gözlüklere hizmet vereceği düşünülüyor.Leadergamer