Comments

Haber AkışıROKU 4 4K DESTEKLİ MEDYA OYNATICISI

Akıllı televizyonlarınıza 4K ve HDR kalitesiyle yeni bir Akış Getirmek İstiyorsanız Roku'nun Yeni Medya Oynatıcılarına birlikte göz atalım. 

Bir Amerikan firması olan Roku, yeni medya aktarım oynatıcılarının tanıtımını yaptı. Roku firması, bütün yeni cihazlarının aktarım özelliği Ultra HD yani 4K destekli olduğunu belirtiyor. 

Bu da, HEVC/H. 265-codec ile video dosyalarının kayıttan yürütülmesini ve saniyede 60 fps olmasını sağlıyor. Böylelikle Roku 4, Amazon`un Yeni 4K 30fps oynatma özelliğine sahip Fire Tv Box`u ile eşdeğer oluyor. 

Ayrıca YouTube`nin VP9-sıkıştırılmış videoları, böyle durumlarda sadece 4K 30fps ile izlenebildiğini belirtmemiz gerekiyor. 
Bunun yanısıra kumandaların kolayca kaybolduğunun da farkında olan firma, kumandayı kaybettiğiniz sırada bulmanız için kumandasına bir hoparlör eklemiş ve Roku 4 üzerindeki tuşa bastığınızda kumanda öterek size bulunduğu yeri de gösteriyor. 

Roku 4 Teknik Özellikleri: 
Wi-Fi 802.11ac Video çıkışları 4K UHD li TV lerde 4K UHD (3840 × 2160) HD Tv lerde 1080p (1920 x 1080) 4K UHD 60 fps HEVC Oynatım 4K UHD 30 fps VP9 Oynatım (YouTube) USB üzerinden Oynatım Ses Çıkışı 

Dolby Digital Plus 7.1 surround ses HDMİ yada optikal kablo ile bağlantı. (RCA çıkışları bulunmuyor). Hafıza girişleri Canlı olarak kayıt yapmak istiyorsanız bir adet microSD, Kişisel dosyalarınız içinse bir adet USB girişi bulunuyor. 

Kumanda Sesli arama özelliği ve bir adet 3.5 mm lik Kulaklık giriş jackı bulunuyor. Medya Formatları Video: MP4 (H.264), MKV (H.264), HEVC (H.265) Ses: MP3, Apple Lossless, WMA, AAC Resim: JPG, PNG, up to 4K UHD çözümleme. Ürün 21 Ekim'de 129 Dolar`a Amerika'da satışa sunulacak. 

Açıkcası bu fiyata sunduğu özelliklere bakacak olursak oldukça iyi bir fiyat/performans cihazı olduğunu belirtmek gerek. Son olarak cihazın Türkiye'de satılıp satılmama durumu şu anda belirsizliğini koruyor.webtekno