Comments

Haber AkışıSANAL GERÇEKLİK FİLMİ GELİYOR

Kullanıcılar sanal gerçekliğin sinemadaki yerini merak ederken, Hollywood‘un iki ünlü ismi sanal gerçeklik teknolojisine özel olarak tasarlanan kısa film projesinde bir araya geliyor. 

İki defa Oscar kazanan Alejandro Gonzalez Inarritu ile üç Oscar ödüllü Emmanuel Lubezki yeniden birlikte çalışmaya hazırlanıyor. Ünlü yönetmen son yıllarda The Revenant ve Birdman gibi filmleriyle dikkat çekmeyi başarmıştı. 

Inarritu şimdi bu yapımlarda birlikte çalıştığı görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki ile yeni bir proje hazırlığına başladı. Henüz ismi belli olmayan proje sanal gerçeklik teknolojisini kullanacak. Meksika‘dan Amerika‘ya geçmeye çalışan bir grup mültecinin yaşadığı yoğun ve eziyetli tecrübeyi anlatacak. 
Aslen dört yıldır plan sürecinde olan bu kısa filmin çekimleri için Lucasfilm‘in ILMxLAB ekibi kullanılacak. Aynı ekip daha önce HTC Vive için Star Wars: Trials on Tatooine VR‘ı çekmişti. Henüz çekilen bu yapımın nerelerde gösterileceği bilinmiyor. 

Kısa filmin ufak sanal gerçeklik etkinliklerinin yanı sıra sinemalarda da gösterilme ihtimali var. Şimdilik projenin bahar aylarında hazır olması planlanıyor.log