Comments

Haber AkışıSONY 'DEN GOPRO RAKIBI 4K AKSIYON KAMERASI

Sony, optik imaj sabitleme teknolojisine yer verdiği yeni 4K aksiyon kamerasını duyurdu. İşte Sony X3000R aksiyon kamerasının tüm detayları! 

Aksiyon kamerası pazarında aktif rol oynayan markalardan birisi olan Sony, optik imaj sabitleme teknolojinin yer aldığı X3000R model 4K aksiyon kamerasını duyurdu. 

Yıllardır aksiyon kameralarında dijital stabilizasyon kullanan Sony, geniş görüntüleme açısında görüntüyü kırparak titreşimleri azaltmakta ve böylece sarsıntısız görüntüler ortaya çıkarmakta. Ancak, bu teknolojide görüntüler her defasında aynı kalitede olmuyor. 

Aksiyon Kameralarında OIS, Belirleyici Özellik Haline Geliyor! Sony, her zaman başarılı olmayan bu çözüm karşısında sonunda optik görüntü sabitleme teknolojisine geçiş yaptı. OIS teknolojisinde adından da anlaşılacağı üzere görüntü sabitleme işlemi yazılımsal olarak değil, doğrudan cihazın içerisinde yer alan mekanik parçalar ile yapılıyor.

12 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebildiğiniz X3000R, sizi 4K video kaydı ile sınırlamıyor. Daha uzun süreli çekimler yapmak istediğinde Full HD ve HD çözünürlükte video kaydı yapabiliyorsunuz. 

 f/2.8 diyafram aralığına sahip olan ZEISS Tessar lensin kullanıldığı Sony X3000R, Exmor R CMOS görüntü sensörü sayesinde düşük ışık altında oldukça kaliteli görüntüler elde edebilmenizi sağlıyor. 

Aksiyon kameralarında kullandığı ayarlar menüsünü tamanen yenileyen Sony, artık görüntü kalitesi ve SteadyShot vb gibi seçeneklere doğrudan ulaşmanızı sağlıyor. 

Su altı kılıfı sayesinde 60 metre derinliğe kadar su geçirmeyen aksiyon kamerası, 400 dolar fiyat etiketi ile satışa sunuldu.shiftdelete