Comments

Haber AkışıTOMTOM TÜM GÜN KALP ATIŞI IZLEYEN AKILLI BILEKLIĞINI TANITTI

TomTom (TOM2) UluslararasıTüketiciElektroniğiFuarı’nda (IFA 2016), ikisi tamamen yeni kategori olmak üzere 7 yeni ürün tanıttı: 

TomTom VIO, TomTom TOUCH, TomTomADVENTURER, TomTom SPARK 3, TomTom CURFER, TomTom RUNNER 3 veTomTom GO satnav. TomTom’un ilk fitness takip cihazı olmaözelliğini taşıyan TomTom Touchadımlarla, uykuda ve tümgün kalp atışlarıyla bilekten vücut kompozisyonunu analiz edebiliyor.

Vücudun yağ ve kas oranını gösterenTomTom TOUCH, aynı zamanda kalp atış hızını sürekli olarak ölçüyor.

TOUCH kalori ve adım sayma gibi işlemleri de gerçekleştirebiliyor. Şirket fuarda ayrıca ilk TomTom GO satnav rangeuydunavigasyonunu da tanıttı. 

Gerçek zamanlı, son derece doğru, trafik bilgileri ve Ömür Boyu Hizmetler için hiç bir ek ücret ödemeden sunulan bir bonus.Harita ve güncellemeler için PC’ye bağlanmanıza gerek bırakmayan dahili Wi-Fi® ve Sirive Google Now™ entegrasyonuna sahip bu cihaz gözünüzün telefona takılmadan yola bakmanıza sağlıyor. 

Scooter’a özel ilk navigasyon cihazı TomTom VIO, scooter için özel olarak tasarlanmış dünyanın ilk navigasyon cihazı. TomTom VIO son derece işlevsel olmakla beraber aynı zamanda çok güçlü bir görsel desteksağlıyor – Scooter’ınıza birkez TomTomVIO’yu taktıysanız artık onsuz scootr’ınızı eksik bulursunuz. 

Aracınızın performansı nı ölçün TomTom fuarda ayrıca aracınız için bir performans izleyici olanTomTom CURFER’ı tanıttı. Bu cihazla bağlı bir telefon üzerinden daha performanslı bir sürüş yaparak daha azyakıt harcayorsunuz.  
7/24 aktivite takibi 
TomTom’un tanıttığı birdiğer ürün ise Outdoor saat TomTom Adventurer.
Müzikçalar ve kalp Atış Hızı ile doğa yürüyüşçüleri, kayakçılar, snowboard yapanlar ve koşucular için geliştirilenTomTom ADVENTURER mesafe, yükseklik, boylam gibi değerleri takip etmeyi sağlıyor. Kalp atış hızını ölçebilen, kalori ve adım sayabilen TomTom ADVENTURER ile aktivitelerinizi 7/24 izleyebilirsiniz.

Koşuları otomatik olarak tespit edebilenTomTom Adventurer ile en yüksek hız ve diğer koşu verileri görülebiliyor.  

3GB dahili müzik deposu 
Şirket, doğa sporlarına meraklı olanlar için hazırladığı GPS özellikli iki saati de IFA 2016 kapsamında görücüye çıkarttı.Bu modellerden biri olan TomTom Spark 3 ve Runner 3, sürekli olarak GPS takibi yapabiliyor.

En zor egzersiz anlarında bile kullanılabilen bu GPS Spor Saatleri, her gün giymek için bir geniş bir renk yelpazesinde ince ve zarif kayışlar ile sunuluyor.Cihazdaki 3 GB dahili depolama alanı müzik dinleme amacıyla kullanılıyor.

Üçüncü nesil TomTom SPARK 3‘ün en önemli farkı rota keşif özelliği sayesinde kullanıcılar başlangıçtaki ve mevcut konumlarını görebiliyor.

Bu cihazda nasıl bir yolu n izlendiği incelenebiliyor.Ayrıca kullanıcılar kendi rotalarını da saateyükleyebiliyor.