Comments

Haber AkışıNBA MAÇLARI SANAL GERÇEKLİK GÖZLÜĞÜYLE İZLENECEK

Dünyanın en büyük basketbol organizasyonu olan Amerikan basketbol ligi NBA, sanal gerçeklik modasına uyma kararı aldı. 2016-2017 sezonunda NBA maçlarını sanal gerçeklikte izleyebileceğiz!  

Haftada bir maç odanıza taşınacak 
Bugün NBA Digital ve ortağı NextVR bir açıklama yaparken, yeni sezonda her hafta en azından bir maçın sanal gerçeklik Teknolojisiyle de yayınlanacağını duyurdu. 

Maçları sanal gerçeklikle izlemek isteyen hayranların NBA League Pass satın alması ve bir sanal gerçeklik seti sahibi olması gerekiyor. 
NBA League Pass aylık 41.99 dolara (yaklaşık 130 TL) satılırken, maçları bu şekilde izlemek için de Samsung'un Gear VR'ına ve NextVR uygulamasına ihtiyaç duyacaksınız. 

NBA tarafından yapılan açıklamaya göre diğer sanal gerçeklik setleri, sezonun ilerleyen zamanlarında aktif hâle getirilecek. 

VR maçlar sayesinde seyirciler maç aralarında stadyumdaki gösterileri ve ekranda gözükmeyen diğer kısımları da izleyebilecek. Kısacası, NBA ve NextVR ortaklığı basketbol hayranlarını bir seviye ileriye taşıyacak ve stadyumdan maç izleyemeyenler, sanal da olsa bu fırsata erişecekler. 

Bu arada hatırlatalım, NBA sezonunun açılış haftası 27 Ekim 2016'da ve Sacramento Kings ile San Antonio Spurs karşı karşıya gelecek. Sanal gerçeklik yayını olacak maçların takvimi ise ay sonunda belli olacak.Shiftdelete