Comments

Haber AkışıSANAL GERÇEKLİKTE MOTOSİKLET DÖNEMİ

Endüstriyel ürün tasarımcısı Christian Zanzotti‘nin iki firma ile birlikte ortak geliştirdiği sanal gerçeklik motosikleti, önümüzdeki süreçte sanal gerçeklik platformunun hangi seviyelerde olacağının heyacan verici bir örneği olarak karşınızda. 

Ödüllü tasarımcı Christian Zanzotti‘nin GRAYDEV ve Wunderlich firmaları ile ortaklaşa ürettiği sanal gerçeklik motosikleti Digimoto teknoloji tutkunları tarafından oldukça ilgi gördü. 

Google, Apple ve Tesla gibi üreticilerin otomotiv endüstrisine getirdiği yeni soluk ile birlikte motosiklet pazarının geride kaldığını düşünen Zanzotti, Digimoto projesini hayata geçirmeye karar vermiş. 

Sıkı bir motosiklet tutkunu olan ve hiçbir aracın bir motosiklet kadar keyifli bir sürüş hissiyatı sunamayacağına inanan Zanzotti, geleceğin motosiklet teknolojisi üzerinde de bir hayli zaman harcıyor. 
digimotomotor3 BMW‘nin boxer motorlu modeli R1200R modelinin tasarım hatları üzerine bir araya getirilen Digimoto’da yer alan sensör ve kameralar kaydettiği verileri sürücünün kaskında yer alan vizöre yansıtıyor. 

Digimoto’nun üzerinde kullanılan komponentler ise tamamen özel üretim olarak dikkat çekiyor. Özel olarak üretilen bu parçalar 3D baskı teknolojisi ile elde ediliyor. digimotomotor4 Henüz prototip aşamasında olan projenin ne zaman piyasaya çıkacağı ve satış fiyatı ile alakalı net bir bilgi mevcut değil. 

Ekip, Digimoto’nun tanıtımının en etkili yolunun ünlü bir Hollywood filmi olduğunu düşünüyor. Bu düşünce ile hareketle uygun gördükleri bir Hollywood filminde Digimoto’nun kullanımına sıcak bakılıyor. Christian Zanzotti resmi sitede belirtilen “satılık değil” açıklamasına karşın gelecek tekliflere açık olduğunun da sinyallerini verdi.log