Comments

Haber AkışıBİLGİSAYARINIZ SANAL GERÇEKLİK VR İÇİN HAZIR MI

Bilgisayarınızda sanal gerçeklik deneyimi yaşamak istiyor ancak bu yükün altından kalkıp kalkamayacağından emin olamıyor musunuz? 

İşte o zaman Futuremark VRMark tam aradığınız yazılım. Benchmark yazılımları anlamında oldukça deneyimli olan Futuremark, bu yazılım ile gerçekleştireceğiniz testlerde Oculus Rift veya HTC Vive gibi sanal gerçeklik başlıkları kullanmanızı da beklemiyor.

İki farklı sanal gerçeklik becnhmark’ı uygulamanızı sağlayan VRMark, ayrıca serbestçe dolaşabileceğiniz ve test yaptığınız sistemin sanal gerçeklik yeteneklerini sorgulayabileceğiniz bir deneyim de sunuyor. 
Bu benchmark’lardan birisi oldukça fazla detay seviyesine sahip olan Orange Room (Turuncu Oda) adını taşıyor ve sanal gerçeklik başlıklarının önerilen donanım ihtiyaçları ile bilgisayarınızın uyumlu olup olmadığını ortaya koyuyor. 

Diğer benchmark ise Blue Room (Mavi Oda) adına sahip ve üst seviye sistemlerin testlerine odaklı hazırlanmış durumda. En yüksek ayarların uygulanarak limitlerin zorlandığı bu test gelecek nesil sanal gerçeklik başlıkları için bile uyumluluğu sorgulayabiliyor. 

Futuremark, sanal gerçeklik oyunlarının tipik bilgisayar oyuncularından çok daha fazla performans ihtiyacı olduğunu belirtiyor. Bu anlamda VRMark bilgisayarınızın sanal gerçeklik uyumluluğunu test etmeniz için harika bir araç olarak karşımıza çıkıyor. 

 Serbest dolaşım sunduğunu belirttiğimiz test ise Experience Mode (Deneyim Modu). Odalar arasında gezindiğiniz modda mekânsal sesler duyuyor ve etkileşimli bir el feneri ile ortamı aydınlatabiliyorsunuz. 

Futuremark VRMark indir Futuremark VRMark, üç farklı sürüm ile sunuluyor. Bunlardan ilki tamamen ücretsiz olan Basic Edition ve haliyle belirli eksikliklere sahip. Örneğin Blue Room benchmark’ı kullanamıyorsunuz ve sadece bu odayı sadece Experince Mode olarak deneyimleyebiliyorsunuz. 

 Tüm benchmark’ların sunulduğu Advanced Edition ise yazılımın yeni çıkması şerefine bir hafta boyunca yüzde 25 indirimle sunuluyor ve şu an 23,25 TL fiyat etiketine sahip. Son olarak Professional Edition ise kurumsal ve ticari amaçlı kullanımlar için sunuluyor ve özel fiyat alınması gerekiyor.shiftdelete.