Comments

Haber AkışıİPHONE KAMERALARA SANAL GERÇEKLİK DESTEĞİ GELECEK

Apple iPhone kamerasına bir yenilik yapmak adına çalışmalarına başlamış.

Konuyla ilgili sızdırılan bilgilerde özellikle artırılmış gerçeklik üzerine yoğunlaşıldığı ve bundan sonra piyasaya sunulacak olan cihazlarda artırılmış gerçeklik desteği ile çok daha başarılı bir telefonun sunulacağı belirtildi. 

Son dönemlerin en popüler teknolojilerinden birisi olan artırılmış gerçeklik günden güne daha fazla alanda etkisini gösterirken artırılmış gerçeklik ile desteklenecek olan iPhone modelleri kuşkusuz kullanıcıların daha çok ilgisini çekecek.
iPhone Etkisini Tekrar Arttırabilir 
Yapılan resmi açıklamalar bu konuda herhangi bir ipucu vermese de yapılan son sızdırmalar ile birlikte iOS kamera uygulaması için sanal gerçeklik desteğinin kesin olarak geleceği belirtildi. 

Özellikle Apple tarafından son dönemlerde yapılan yatırımlara bakıldığında da sanal gerçeklik konusuna ağırlık verildiği ve bu alanda kısa süre içerisinde sonuç alınmaya çalışılacağı görülebiliyor. 

Sanal gerçeklik için Apple tarafından yapılacak olan hamle üstelik sanal gerçeklik sektörünün de hızlanmasını sağlayacak. Öyle ki milyonlarca kullanıcının sanal gerçeklik özelliğini kullanabilir duruma gelmesi bu açıdan özel içeriklerin ve uygulamaların da geliştirilerek sunulmasını sağlayacak. 

Apple tarafından yapılan çalışmaların şu anda hangi aşamada olduğu bilinmezken özellikle 2017 yılında bu yeni özelliğin kullanıcılara sunulması bekleniyor.veteknoloji