Comments

Haber AkışıARAÇ ÇAĞIRMA HİZMETİ CAREEM TÜRKİYE PAZARINA GİRDİ

Bölgenin önde gelen uygulama tabanlı, şoförlü araç çağırma hizmeti Careem, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya’da büyümeye odaklı stratejisi doğrultusunda Türkiye’deki operasyonlarını bir süre önce İstanbul ile başlattı. 

 Körfez ülkelerinde hizmetleri büyük talep gören Careem, en büyük pazarı olan Suudi Arabistan’daki ağına yakın zamanda 6 yeni şehir ekledi. Halen Suudi Arabistan’ın 23 şehrinde çağrılabilen Careemaraçları, milyonlarca Suudi Arabistanlıya güvenli ve emniyetli bir ulaşım seçeneği sunuyor. 

Yakında Mısır’da 3 yeni şehri daha kapsayacak olan Careem, 2016 başında Savaree adlı start-up firmasını satın aldığından bu yana Pakistan’daki genişlemesini de sürdürüyor. 

Careem’in kurucu ortağı ve genel müdürü MudassirSheikha, Türkiye lansmanı hakkında şunları söyledi: “Misyonumuz, yerel ihtiyaçlara uygun, konforlu ulaşım çözümleri sunarak insanların hayatlarını kolaylaştırmak. 

Bölgede kurulan ve gelişen bir şirket olarak Türkiye’yi de yakından tanıyoruz ve yerel halk üzerinde anlamlı bir etki yaratacak elverişli ulaşım seçenekleri sağlamak için hizmetlerimizi ülkeye ve şehre göre özelleştiriyoruz. 

Careem’i Türkiye’de lanse etmek, bölgenin lider şoförlü araç çağırma hizmeti olarak konumumuzu pekiştirme yolculuğumuzda önemli bir kilometre taşı oldu. Bu dinamik pazarda hızla büyüyeceğimize inanıyoruz.” Careem’in Türkiye’deki operasyonları havaalanlarında başlayacak ve müşterilere Mercedes VITO ve Volkswagen gibi araçlarla gidiş dönüş transfer hizmetleri sunulacak. 

 Lanse edildiğinden bu yana geçen dört yıl gibi kısa bir zamanda hızla büyüyen uygulamanın başarısı, halen 44 şehirde hizmet sunan Careem’i odağını genişletmeye ve varlığını güçlendirmeye yönlendirmiş bulunuyor.  

Careemhakkında 
Bölgenin lider uygulama tabanlı araç çağırma hizmeti olan Careem, şoförlü araçlarla ulaşımın güvenli, emniyetli ve uygun fiyatlı olmasını sağlıyor. 

Müşteriler akıllı telefonlarındaki Careem uygulamasını veya web sitesini kullanarak ya da çağrı merkezini arayarak araç çağırabiliyor. Bölgedeki yükselen ‘paylaşım ekonomisinin’ öncülerinden biri olan Careem, ulaşım ve lojistik sektöründe devrim yaratarak insanların hayatlarını kolaylaştırma misyonuyla hareket ediyor. 

Temmuz 2012’de kurulan Careem, halen Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde Abu Dabi, İskenderiye, Umman, Beyrut, Kahire, Kazablanka, Dammam, Doha, Dubai, Cidde, Kuveyt ve Riyad dahil 44 şehirde faaliyetlerini sürdürüyor.