Comments

Haber AkışıSamsung Tizen TV Bizlere Neler Sunacak

Samsung teknoloji konusunda sınır tanımıyor. Akıllı telefonların yanında şimdi de ileri teknolojisini Televizyonlarda kullanıyor. Kulağınıza son zamanlarda gelen haberlerde Tizen İşletim sistemli TV’leri sıklıkla duyabilirsiniz. 

Peki, Tizen İşletim sistemi nedir? Televizyonlarda bizlere sunduğu imkanlar nelerdir? 

İşe yazımızın devamında tüm detayları öğrenebilirsiniz. Samsung tarafından geliştirilen Tizen işletim sistemi Linux alt yapısı ile oluşturulmuş olup, açık kaynak kodlu olarak üretilmektedir. 

Akıllı Televizyon konusunda ilk defa Tizen işletim sistemini kullanacak olan Samsung bizlere hem hızlı hem de çok yetenekli. Tizen işletim Sistemli TV’nin Bizlere Sundukları Televizyon denilince erişim kolaylığı ve hızlı olması ön planda gelir. 

Özellikle kanal geçişlerinin hızlı olması çok büyük bir avantajdır. Samsung Akıllı Televizyonunuz Tizen işletim sistemine sahip ise, tek sayafadan birçok yere erişimi kolay ve hızlı olarak sizlere sunmaktadır.  
Nedir Bu Tek Sayfa? 
Siz en çok hangi uygulamayı kullanıyorsanız size önerdiklerini liste halinde ön planda, tek sayafada tutar. Örneği, hangi kanalları çok izliyorsanız onlar ön sayfada olur. Bu tek sayfadan sadece kanalları değil, uydu ayarları, kanal kurulumları vs. tüm bilgiler önünüzde olacak şekilde sizlere kolaylık sağlıyor.  

Sadece Kanallar Değil! 
Samsung Tizen İşletim sistemli televizyonlarda sadece kanalları değil tüm uygulamaları tek bir sayfadan yönetebilmektesiniz. 

Popüler olan uygulamaları ekstra bir cihaz olmadan da çalıştırmanız mümkündür. İnternet üzerinden film, video, youtube, Netflix gibi uygulamaları tek çırpıda kullanmanıza olanak tanıyor. Üstelik hiçbir ek cihaza gerek yok. Müzik dinlemeyi seven kişiler de unutulmamış.

Spotify gibi müzik konusunda büyük işler başaran uygulamadan da yararlanabilmeklesiniz. Televizyonda kaldığınız yerden devam etme özelliği de mevcut. Örneğin, Youtube üzerinden açtığınız ve izlediğiniz videoyu daha sonra kaldığınız yerden devam etmenizi sağlamaktadır.scroll