Comments

Haber AkışıVR uyumlu Asus VivoPC X duyuruldu

Asus, CES 2017 kapsamında duyurusunu gerçekleştirdiği yeni kompakt bilgisayarı VivoPC X ile sanal gerçeklik konusunda ciddi bir adım atmayı başardı. 

Zira, sanal gerçeklik Teknolojisinin en büyük dezavantajlarından birisi oldukça güçlü donanımlara ihtiyaç duyulması ve bunun için büyük kasalar kullanılması. 

Özellikle Nvidia Pascal mimarisini kullanan grafik kartlarının sunduğu yüksek performans ile dizüstü bilgisayarlarda kendine yer bulmayı başaran sanal gerçeklik teknolojisi, Asus'un VivoPC X modeli ile kompakt boyutlara taşınıyor. 

Asus VivoPC X özellikleri! 
Günümüzde piyasada yer alan Oyun konsolları ile benzer boyutlarda olan yeni VivoPC X, gücünü Intel'in Kaby Lake mimarisini kullanan Core i5 işlemcisinden alıyor. 
Nvidia'nın Pascal mimarisi ile güçlendirilmiş olan GTX 1060 ekran kartı sayesinde günümüz oyunlarını oldukça rahat ve akıcı bir şekilde oynamanızı sağlayan ve VR desteği sunan VivoPC X, yaklaşık 5 kg ağırlığında. 

Nvidia G-Sync teknolojili ekranları destekleyen iki adet HDMI ve bir adet DisplayPort'a ev sahipliği yapan bilgisayarda, dört adet USB 3.1 ve iki adet USB 2.0 portu yer alıyor. 

Asus, hava dolaşımını sağlayan yan delikler ve işlemci için kullandığı özel ısı borusu ile kompakt bilgisayarların en büyük problemi olan ısınmanın önüne geçmeyi başarıyor. Asus'un Mart ayında satışa sunacağı Vivo PC X, 799 dolar fiyat etiketi ile kullanıcılarla buluşacak.shiftdelete.