Comments

Haber AkışıSamsung Galaxy S8'i çalışırken gösteren ilk fotoğraf ortaya çıktı

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S8, şüphesiz ki 2017'nin en fazla merak edilen akıllı telefonlarından biri olmuş durumda. Hal böyle olunca da cihazla ilgili sızıntılar ardı ardına gelmeye devam ediyor. 

Bu kez de Çinli sosyal ağ Weibo üzerinde yakında çıkacak olan telefonun gerçek bir görüntüsü yayınlandı. Sızdırılan fotoğraftaki cihazın Galaxy S8'i gösterdiği iddia ediliyor. 

Elbette bunun gerçeği yansıttığından %100 emin olamayız ancak resmin daha önceki söylentilerle paralel olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle kesin bir kanıya varmak zor ancak bunun gerçekten Galaxy S8 olma ihtimali de var. 
Resimde 3.5 mm'lik kulaklık jakı, hoparlör ızgarası ve USB Type-C bağlantı noktası açık şekilde görülebiliyor. Ne yazık ki, telefonun sadece alt yarısı ve ön paneli kadraja girmiş durumda. 

Üs tarafını ve arka kısmını hiç göremiyoruz. Kapasitif navigasyon tuşları görünürde yok Bununla birlikte cihazın bir uygulamayı (belki de Weibo uygulamasını) çalıştırdığı gösterildiği için, bu görsel aynı zamanda çalışan bir Samsung Galaxy S8'in ilk fotoğrafı olabilir. 

Samsung'un Galaxy S8 ve S8 Plus'da fiziksel Home butonunu kaldırmaya karar verdiği söyleniyordu. Ancak ilginç bir şekilde ekranda kapasitif gezinti tuşlarını göremiyoruz. Telefonun ekranı çift kenarı kavisli gibi görünüyor ancak bunun Galaxy S8 veya Galaxy S8 Plus olup olmadığını söylemek zor. 

Samsung logosunun alt kısma yerleştirilmemiş olması dışında sayabileceğimiz başka detay yok. Fotoğraf birkaç gün önce Evan Blass tarafından sızdırılan görselle aynı çizgideyken, Galaxy S8'in altın bir varyantını ortaya koyduğunu görüyoruz. 

Samsung'un Mobil Dünya Kongresi 2017 sırasında göstereceği bir dakikalık Galaxy S8 tanıtım videosuyla, en azından cihazın tasarımı hakkındaki soru işaretlerini gidermesini umuyoruz.donanimhaber