Comments

Haber AkışıBattlefield 1 hafta sonu ücretsiz oluyor

DICE'ın geliştirdiği ve Electronic Arts'ın Türkçe altyazılı seçeneği ile PC, Sony PlayStation 4 ve Microsoft Xbox One için piyasaya sunduğu Battlefield 1, bu hafta sonu sadece PC ve Xbox One kullanıcılarına ücretsiz olarak oynama imkanı sunulacak. 

Böylelikle Battlefield 1'in tek kişilik ve çok oyunculu olan iki modunu oynayabilirsiniz. Microsoft Xbox One kullanıcıları, bu sayede oyunu belirtilen süre içerisinde de bitirebilirler ancak PC kullanıcılarına kısıtlamalar olacak.

Bu kısıtlamalarda ise savaş hikayeleri olan tek kişilik senaryo modunun ilk iki görevi aktif olacak. Bunun yanı sıra Multiplayer modda ise beş haritada, dört çoklu oyunculu modu açılacak. 

Bu deneyim sonrasında oyunu satın almaya karar verirseniz, kazandığınız tüm başarımlar, XP deneyimleri ve kayıt dosyanız kaldığı yerden devam edecek. 

Oyunu PC'de oynamak oynamak isteyen kullanıcılar; Battlefield 1'i Origin üzerinden deneme olarak 3 Mart 2017 tarihinde indirmeye açılacak. 

Bu tarihten 6 Mart 2017 tarihine kadar deneme sürümü olarak oynayabilirsiniz. Bu tarihler PT saatiyle 3 Mart'ta saat 05:00'de başlayacak ve 6 Mart'ta saat 10:00'da sona erecek. 

Oyunu Microsoft Xbox One'da oynamak isteyen kullanıcılar; Microsoft Xbox One kullanıcıları ve Xbox Live Gold üyeleri, bu hafta sonu ücretsiz oyun günleri etkinliği kapsamında Battlefield 1'i oynayabilecekler. Oyun, 3 Mart 2017 tarihinde kullanıma açılırken, 5 Mart 2017 tarihinde sona erecek. Bu saatler de PT saatiyle 09:00'da başlayacak ve 23:59'da sona erecek. 

Battlefield 1 şu an Türkçe altyazı seçeneğiyle PC, Sony PlayStation 4 ve Microsoft Xbox One için piyasadadır. Birinci Dünya Savaşını konu alan oyunda, Osmanlı devleti de mevcuttur ve tek kişilik hikaye modunun bir kısmı Çanakkale'deki Kurtuluş Savaşını konu almaktadır.shiftdelete.