Comments

Haber AkışıGoogle ve Levi's akıllı ceket satışa sunacak

İki yıl önce Google ve Levi’s tarafından akıllı giysiler üretmek üzere iş birliğine gidileceği konusunda duyuru gerçekleştirilmişti. 

Bu önemli iş birliğinin ilk meyvesi hakkında detaylar sonunda geldi. The Commuter Trucker Jacket adı verilen ürün, giyilebilir Teknolojiler anlamında yeni bir adım olmasıyla dikkat çekiyor.  

The Commuter Trucker Jacket ile akıllı tarz! 
Google Jacquard teknoloji kullanılan ceket ile kumaşın hareket kontrollü ve bağlantılı bir cihaz haline gelmesini sağlıyor. 
Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Google I/O geliştirici konferansında ilk kez ortaya çıkan Commuter ceket, Bluetooh’lu kol ağızları ile ceketin sizi yönlendirmek, müzik sesini ayarlamak veya çağrılara cevap vermek üzere akıllı telefonla iletişime geçmesini sağlıyor. Tüm bunlarda önemli rolü üstlenen ise ceketin kaydırma hareketlerine duyarlı kumaşı. 

Hangi hareketlerinizin hangi uygulamalarla çalışacağını ayarlayabildiğiniz ürün, Bluetooth etiketini çıkardıktan sonra kolayca yıkanabiliyor. Google ATAP birimi tarafından geliştirilen teknoloji, standart endüstriyel tezgahları kullanarak herhangi bir giysiye dokunmatik etkileşim sağlamak için iletken iplikler kullanmakta. 

Özellikle bisiklet kullananların oldukça hoşuna gideceği belirtilen ceket suya dayanıklı ve ekstra hareket kabiliyeti için ekstra esnek kumaş ile hazırlanmış. Google ve Levi’s ortaklığındaki The Commuter Trucker Jacket, Sonbahar ayları içerisinde 350 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacak.shiftdelete