Sanal Gerçeklik

Arttırılmış Gerçeklik

3D YAZICI

Teknoloji haberleri

online platformlar

You are here

Xiaomi Mi VR Play 2 sanal gerçeklik gözlüğü sadece 14 dolar

Sanal gerçeklik gözlüklerinin yayılmasının önündeki en büyük engellerden biri fiyat faktörü. 

Zaten kolay kolay pazar payını artıramayan ve genel bir kitleye hitap etmediği için satışlarını artırmakta zorluk çeken bu cihazlar, bir de işin içine yüksek fiyatlar girince satışlar iyice düşüyor. 

Uygun fiyatlı ürünleriyle bilinen Çinli teknoloji devi Xiaomi, yeni tanıttığı VR cihazıyla piyasayı epey karıştıracak gibi görünüyor. Daha önce piyasaya sürdüğü VR Play isimli VR gözlüğünün gelişmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkan Mi VR Play 2, temelde çok benzer bir cihaz olsa da bazı açılardan orijinal gözlüğe göre farklılıklar içeriyor. 

Bu farklılıklar genel olarak uzun süreli kullanım sağlamak amacıyla konfora odaklanıyor. Yeni bir materyalin kullanıldığı gözlük, böylece uzun süreli kullanımlarda rahatsızlık hissi yaratmıyor. 

Öncekine göre daha hafif yapıda olan gövde, başın üzerinde ağırlık yapmıyor. Bunun yanında gözlüğün bazı kısımlarında yer alan delikler sayesinde iç kısım devamlı olarak havalandırılıyor ve terlemenin önüne geçiliyor. 

VR gözlüğü kullanarak 360 derece videolar izlemek ve oyunlar oynamak isteyen fakat diğer yandan sanal gerçeklik gözlüğüne yüksek bir ücret ödemek istemeyenleri kendisine çekmesi beklenen Xiaomi Mi VR Play 2, 19 Nisan tarihinde 14 dolar fiyat etiketiyle Çin’de satışa sunulacak.log

3D TV

Görüş ve önerileriniz için teknoto.en@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Blog Arşivi

Bumerang - Yazarkafe

Total Pageviews