Comments

Haber AkışıDigiturk Turkish Airlines Euroleague 4lü final maçlarını sanal gerçeklik teknolojisi ile canlı yayınlayacak

Türkiye’de dijital televizyon yayıncılığının öncü ve lider platformu Digiturk, yayıncılıkta fark yaratanteknolojileriyleheyecan verici bir ilke daha imza atıyor. 

Turkish Airlines Euroleague organizasyonu tarihinde ilk kez sanal gerçeklik teknolojisi ile gerçekleşecek canlı yayın, sezonun Fenerbahçe’nin de dahil olduğu en iyi 4 takımının 19 ve 21 Mayıs tarihlerinde şampiyon olmak için ter dökeceği Dörtlü Final karşılaşmalarında Digiturk’te olacak. 

Uyumlu Samsung akıllı telefon ile Samsung Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü bulunan ve dörtlü final heyecanını tribündeymişcesine yaşamak isteyen tüm Digiturk veya Digiturk Play üyesi basketbolseverler bu tarihi deneyime ortak olabilecekler. 

Kurulduğu ilk günden bu yana ülkemizi öncü teknolojilerle ve dünyadaki yeniliklerle buluşturmaya devam eden; ilk HD, 3D ve 4K yayınları gerçekleştiren Digiturk, izleyicilerine en mükemmel TV izleme deneyimini yaşatma yönündeki çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. 

Turkish Airlines Euroleague tarihinde ilk kez sanal gerçeklik teknolojisi ile canlı yayın yapacak Digiturk, 19 ve 21 Mayıs tarihlerindeAvrupa’nın en iyi oyuncularını İstanbul’da karşı karşıya getirecek, basketbolseverlere heyecan tufanı yaşatacak Dörtlü Final heyecanını ikiye katlayacak. 

Spora her platformda katkı sağlayan, halihazırda her hafta bir Süper Lig karşılaşmasını sanal gerçeklik, VR teknolojisi ile sporseverler ile buluşturan Digiturk böylece,Dörtlü Final kapsamındaki söz konusu tarihi nitelikteki canlı yayını ile sporseverlere basketbol atmosferini doyasıya yaşatacak.  

Tüm Digiturk ve Digiturk Play üyeleri sanal gerçeklik yayınına ücretsiz ulaşabilecek 
 Tüm Digiturk uydu üyelerinin beIN SPORTS ekranlarından HD olarak da şifresiz şekilde izleyebilecekleri turnuvanın heyecanını 360 derece canlı yayınla yaşamak isteyenler, uyumlu Samsung Galaxy S8, S8+, S7, S7 Edge, S6, S6 Edge, S6 Edge+ ve Note 5 telefonları veSamsung Gear VR sanal gerçeklik gözlükleri ile beINConnect VR uygulamasından bu unutulmaz canlı yayını tribündeymişcesine an be an yaşayabilecek. 

Digiturk Play üyeleri debu muhteşem basketbol şöleninin sanal gerçeklik yayınına DigiturkPlay VR uygulamasından ücretsiz olarak erişebilecekler.  

Yayıncılıkta yeniliklerin ilk ve tek adresi Digiturk 
 Digiturk, ilk HD ve 3D yayınların yanı sıra 2014 yılında ilk canlı 4K maç yayınını, 2015 yılında ilk 4K belgeseli ve akıllı televizyonlardaki ilk online 4K yayını hayata geçirerek sektörüne ilham veren çalışmalarını sürdürdü. 

Platform, Turkish Airlines Euroleague yayıncılığı tarihinde bir ilk olma özelliği taşıyacak canlı sanal gerçeklik yayını ile Türkiye yayıncılık sektörünün dünya standartlarına taşınması adına önemli bir adım daha atacak.