Comments

Haber AkışıNote 7R için ABD onay verdi

Geçen yıla hem özellikleri hem de patlama olayları sonucunda piyasadan toplatılması ile damgasını vuran Note 7'nin tekrar piyasa sürülmesi için geri sayım başladı. 

Haziran ayında Note 7R adıyla tekrar satışa çıkacak olan cihazın ABD'de satılabilmesi için şu an hiç bir engel yok. Samsung, bir ürünün ABD'de satılabilmesi için gerekli olan FCC sertifikasını alarak Note 7'nin tekrar satışı için bütün engelleri kaldırdı. 

FCC (Federal İletişim Komisyonu) SM-N935S, SM-N935K ve SM-N935L kodlarına sahip Note 7R için onay verdi. Bu kodlar, Güney Kore'deki üç büyük mobil operatör olan SK Telecom, KT Freetel ve LG Uplup'ı işaret ediyor. 
Geçen hafta ortaya çıkan haberlere göre, Note 7R, 870 dolar yerine 250 dolar indirimle 620 dolardan piyasaya sürülecek. Haziran ayının sonunda satışta olması beklenen Note 7R'nin Avrupa pazarına girip girmeyeceği belli değil. 

FCC sertifikası alması Samsung'un cihazı ABD'de satışa sunabileceği anlamına geliyor. Ancak şirketten daha önce bu konuda olumsuz açıklamalar yapılmıştı. 

Note 7’nin geçen yıl üretiminin durdurulmasına sebep olan 3500 mAh gücündeki bataryası yerine 3250 mAh bir batarya ile tekrar satışa sunulması bekleniyor. Samsung’un Galaxy S8 için uyguladığı sekiz aşamalı pil testinin Note 7R için de uygulandığı gelen haberler arasında.shiftdelete