Comments

Haber AkışıiOS 11 Public beta 1 indirilebilir durumda

Apple tarafından yapılan açıklamayla birlikte yeni mobil işletim sistemi iOS 11'in halka açık beta programı, bugünden itibaren tüm kullanıcılar için indirilebilir durumda. 

iOS 11'in halka açık betası daha önce yayımlanan Geliştirici betasından farklı olarak, Apple ID sahibi herkes tarafından indirilebilecek. 

Yani bir geliştirici hesabına sahip olmanıza gerek yok. İşletim sistemini indirebilmeniz için bu adrese giderek, cihazınıza uygun ayar profilini indirmeniz gerekiyor. Ardından da cihazınıza kurulumu gerçekleştiriyorsunuz ve baştan başlatıyorsunuz. 
Güncelleme burada yüklenmiyor ama güncellemenin indirilebilmesinin önü açılıyor. Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra Ayarlar menüsünden Yazılım Güncelleme seçeneğini seçerek bağlanmasını beklemeniz ve karşınıza çıkan beta sürümünü, daha önce iOS güncellemelerini yaptığınız şekilde indirip kurmanız gerekiyor. 

 Son olarak da güncellemeyi yapan bazı kullanıcıların cihazlarında ufak tefek hatalar ve problemler yaşadıklarını belirtmemiz gerekiyor. Yani bu da güncellemeyi alıp kullandığınız tek akıllı telefon olan iPhone'unuza kurmamanız gerektiği anlamına geliyor.shiftdelete