Comments

Haber AkışıLenovo, Türkiye'de Yılın 2.Çeyreğinde de Liderliğini Sürdürüyor

2016 senesinde PC pazarını lider kapayan Lenovo, 2017’de liderliğine yerini daha da sağlamlaştırarak devam ediyor. Lenovo2017 yılı 2. çeyreğini hem IDC hem de GFK'da lider olarak kapadı. 

Dünyanın ve Türkiye’nin 1 numaralı bilgisayar üreticisi, sunucu alanında ve Motorola markası ile akıllı telefon pazarında hızla büyüyen teknoloji devi Lenovo, büyümeye, gelişmeye ve teknoloji pazarındaki yerini her geçen gün sağlamlaştırmaya devam ediyor. 

2016 senesinde PC pazarını%21’lik pazar payı ile lider olarak kapatan Lenovo 2017 yılında da farkını göstermeye devam ediyor. 

International Data Corporation (IDC) verilerine göre 2017 senesinin Nisan, Mayıs ve Haziran dönemini kapsayan 2. çeyreğindeTürkiye toplam PC pazarında %25,3’lük oranla liderliğini sürdüren Lenovo, Türkiye toplam dizüstü bilgisayar pazarındada %29,5’lik oranla pazarın lideri konumunda yer alıyor. 

Aynı dönemde GFK verilerine göre %23,7’lik pazar payı ile tüketici kanalı dizüstü bilgisayar pazarında da lider konumda bulunan Lenovo, sahip olduğu pazar payları ile zirvedeki yerini sağlamlaştırıyor.